Historia Zespołu Szkół!

Zespół Szkół, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa, Szkoła Branżowa I stopnia oraz Technikum, został otwarty w 2020 roku z inicjatywy Pana mgr Tomasza Krakowiaka. W pierwszym roku działalności szkoła liczyła około 400 uczniów.

W roku szkolnym 2023/2024 otwarto nowe klasy w Szkole Podstawowej z symbolami B i C, które funkcjonują do dziś. Od roku szkolnego 2024/2025.

Obecnie Zespół Szkół liczy około 650 uczniów, którzy godnie reprezentują naszą szkołę. Przez lata istnienia nasze mury opuściło łącznie 643 absolwentów.

Nasza szkoła ma niezwykle bogatą i inspirującą historię, która zaczęła się w 2021 roku. Wówczas to Pan mgr Tomasz Krakowiak, z wizją i zaangażowaniem, założył naszą placówkę. Przez kolejne trzy lata, aż do 2024 roku, Pan Tomasz Krakowiak z oddaniem przewodzi naszą szkołą, kształtując jej fundamenty i dbając o rozwój edukacyjny oraz społeczny uczniów.

W 2024 roku nastąpił ważny moment w historii naszej szkoły. Kierownictwo zostało przekazane w ręce Bartosza Jarzynki oraz ciągle prowadzącego p.Tomasza Krakowiaka którzy z pasją i determinacją kontynuują dzieło. Pod ich przewodnictwem nasza szkoła dynamicznie się rozwija, wprowadzając innowacyjne metody nauczania i dbając o wszechstronny rozwój swoich uczniów.

Wkrótce potem, za zgodą Pana Tomasza Krakowiaka i Bartosza Jarzynki otwarto nową placówkę – VI Liceum Ogólnokształcące. Nowe liceum, będące integralną częścią naszego Zespołu Szkół, prowadzone jest przez Pana mgr Mikołaja Ziętka. Pod jego czujnym okiem liceum nieustannie się rozwija, oferując swoim uczniom wysokiej jakości edukację i liczne możliwości rozwoju.

Historia naszej szkoły to nie tylko opowieść o jej założeniu i rozwoju, ale przede wszystkim o ludziach, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą jej wyjątkowy charakter. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej sukcesu i nadal wspierają naszą misję edukacyjną. Razem tworzymy przyszłość, kształtując kolejne pokolenia młodych, ambitnych ludzi.

Nasza szkoła liczy ok. 650 uczniów którzy godnie reprezentują naszą szkołę!